اخبار و مقالات دیجیتال مارکتینگ

مزایای دیجیتال مارکتینگ

مزیت های دیجیتال مارکتینگ

جدیدترین و بهترین متد تبلیغاتی در بازار کسب و کارهای امروزی بازاریابی دیجیتال است. مشتریان قبل از اینکه به سمت شما گرایش پیدا کنند باید از محصولات و خدماتی که شما ارائه می نمایید آگاهی کامل پیدا کنند و این درست همان چیزی است که بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ در اختیار آن ها می گذارد. اینترنت اولین و مناسب ترین مکان برای شروع یک کسب و کار آنلاین می باشد چرا که امروزه همه افراد قبل از تهیه محصولات و خدمات مورد نیاز خود به سوی سایت ها رفته و در آن ها به جستجو می پردازند. آن ها همواره به دنبال با کیفیت ترین و مناسب ترین ها برای خود می گردند و اگر شما نیاز مشتریان را به خوبی درک کنید و در همان راستا اقدام به تبلیغات نمایید دیر یا زود به یکی از محبوب ترین ها مبدل خواهید شد. در این مقاله می خواهیم به بررسی مزایای دیجیتال مارکتینگ بپردازیم و آن را با روش های پیشین قیاس کنیم.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

مزایای دیجیتال مارکتینگ  در یک نگاه کلی

 • در این روش برای زمان و مکان محدودیتی وجود ندارد و این مسئله بسیار مهم است چون در بازاریابی سنتی همیشه وجود این محدودیت ها ملموس و مشکل زا بوده است.

 • امکان مقایسه برای مخاطبان وجود دارد و افراد می توانند به راحتی چندین محصول یا خدمت را با هم مورد ارزیابی قرار دهند.
 • کلیه محصولات و خدمات دارای اطلاعات کامل هستند و ویژگی‌هایشان به خوبی مشهود است و نیاز به صرف زمان اضافه برای بررسی آن ها نیست.
 • بازاریابی دیجیتال با هزینه به مراتب پایین تر و به صورت هدفمند تر از روش های پیشین می باشد.
 • از آنجایی که هزینه ای برای محل فروش و انبار داری صرف نمی شود افراد می توانند محصولات و خدمات مورد نیاز خود را با قیمت پایین تری تهیه نمایند ولی در بازارهای واقعی هزینه قطعا بالاتر خواهد بود .
 • امکان ثبت سفارش بسیار راحت تر و سریع تر است و مشکلات فنی کمتری به وجود می آید.
 • کاربران بدون کوچکترین محدودیت می توانند خرید خود را به صورت غیر مستقیم انجام دهند.
 • چون این روش سیستمی می باشد بعد از چندین بار خرید از طرف مشتری ، پیشنهاد های مختلفی با توجه به سبک خرید مشتری برای وی ارسال می شود و این پیشنهادات مرتبط خریدار را برای خرید های بعدی تشویق می کند.
 • امکان به روز رسانی محصولات و خدمات به راحتی برای مدیران فراهم است و دیگر زمان و انرژی بیهوده صرف نمی شود.
 • خطای انسانی کاهش می یابد چرا که کارها سیتماتیک اداره می شود.
 • با استفاده از سیستم، نیروی انسانی کمتری مورد نیاز است، در نتیجه هزینه ها پایین می آید.

سایر مزایای دیجیتال مارکتینگ 

قابل اندازه گیری بودن نتایج عملکرد

زمانی که شما تبلیغاتی همچون استفاده از بیلبورد تبلیغاتی را به کار می برید نمی توانیذ بگویید که چند نفر آن را می بینند ولی دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که به طور دقیق از نتایج عملکرد تبلیغاتی خود آگاه شوید.

خصوصی سازی و امکان مانور بیشتر

یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ این است که باعث می شود از سلایق هر شخص مطلع شوید و با توجه به سلیقه خریداران خصوصی سازی کرده و با قدرت مانور بیشتر و دقیق تر محصولات و خدمات خود را ارائه کنید.

موانع و محدودیت های کمتر

موانع و محدودیت های کمتری در بازاریابی دیجیتال نسبت به روش سنتی وجود دارد. به عنوان مثال تبلیغات تلویزیونی، بیلبوردها، آگهی ها و... هزینه های گزافی دارند اما با وجود بازاریابی دیجیتال حتی کسب و کارهای کوچک هم می توانند با صرف هزینه کم خدمات و محصولات خود را به مخاطبان معرفی کنند.

مخاطبان بین المللی

آنلاین بودن بازاریابی دیجیتال سبب می شود که بتوانید فراتر از مرزهای جغرافیایی تبلیغات کرده و مخاطبان را از سرتاسر جهان به سمت کسب و کار خود جذبر نمایید.

سهولت در بهینه سازی آسان

دیجیتال مارکتینگ به گونه ای است که در آن امکان گزارش گیری به راحتی  میسر است و به راحتی می توان تکنیک های بازاریابی خود را مورد سنجش قرار داد و نحوه عملکرد و هدفگذاری ها را در صورت لزوم تغییر داد.

سادگی در خرید و تبدیل بازدیدکننده به خریدار

به جای صرف وقت و هزینه برای حضور پیدا کردن به طور فیزیکی کاربران می توانند با استفاده از بازاریابی دیجیتال به سایت فروشگاهی یا خدماتی شما مراجعه کنند و تنها با چند کلیک ساده به آنچه که می خواهند دست پیدا کنند. حتی می توانند شناخت کاملی نسبت به شرکت شما و آنچه که ارائه می کنید بدست آورند.

همه ی مواردی که در بالا به آن ها پرداختیم نشان دهنده این موضوع هستند که دیگر جایگاهی زیادی برای تبلیغات به شیوه سنتی وجود ندارد و ساز کارهای تبلیغاتی روز  به روز دستخوش تغییرات شده اند. برای آنکه کسب و کار خود را بدون دردسر و همه جانبه با کمترین مشکل پیش ببرید لازم است تا از این شیوه نوین تبلیغاتی بهره بگیرد و از رقبا عقب نمانید.

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال ماکتینگ یلدا همراه شما است تا حضورتان را در دنیای بدون مرز تحت وب، پر رنگ کرده و کسب و کارتان را رونق بخشد و ما بر آنیم که خالق تغییر باشیم پس با ما حس همسویی با تغیرات را تجربه کنید.

کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا با داشتن شناخت کامل در این حوزه می توانند راهنمای شما باشند  تا در مسیر موفقیت، آسوده خاطر، گام های بلند بردارید شما می توانید قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما مشاوره رایگان کنید .

 

امتیازی ثبت نشده است
دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا

 •  اصفهان خیابان شیخ صدوق شمالی کوچه 44 پلاک25
 •  021-28429392
 •  031-36650296
 •  031-36650297
 •  tech@yaldacms.ir
 •  www.yaldacms.ir

درباره ما

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه شما است تا حضورتان را در دنیای بدون مرز تحت وب، پر رنگ کرده و کسب و کارتان را رونق بخشد. ما بر آنیم که خالق تغییر باشیم، پس با ما حس همسویی با تغیرات را تجربه کنید و در مسیر موفقیت، آسوده خاطر، گام های بلند بردارید.

با ما همراه باشید

طراحی و پیاده سازی توسط : ديجيتال مارکتينگ يلدا