طراحی سایت و عناصر اذیت کننده

طراحی سایت و عناصر اذیت کننده بازدیدکنندگان

آیا تا کنون به این نکته دقت کرده اید که طراحی سایت شما ممکن است اذیت کننده باشد؟ وقتی صحبت از طراحی سایت می شود، توجه به این موضوع که بازدیدکنندگان وب سایت شما چه چیزی را کمتر از همه دوست دارند، از مهمترین نکاتی است که شما نیاز به دانستن آن دارید.

با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چه عناصری را می بایست از طراحی سایت تان حذف نمایید. چنانچه سایتی را می شناسید که طرحی آزار دهنده دارد، می توانید این مقاله را برای مدیر آن سایت بفرستید.مدتی قبل، ایمیلی را از شخصی دریافت نمودیم که از ما می خواست تا وب سایتی را که خودش طراحی کرده بود را بررسی کنیم. مالک وب سایت هدری بسیار زیبا با فلش درخواست کرده بود. طرح فلش واقعا زیبا و جذاب بود و غیر ممکن بود که نظر بیننده ای را به خودش جلب نکند. چند عنصر گرافیگی بسیار زیبا در طراحی هدر استفاده شده بود و افکتهای صوتی بصورت بسیار دقیقی در فلش استفاده شده بودند و فضای زیبایی در هدر سایت ایجاد نموده بود.

طراحی سایت و عناصر اذیت کننده

پس از بررسی دقیقتر، هدر سایت بسیار آزار دهنده بنظر می رسید به نحوی که هر زمان روی سایت کلیک می کردید، هدر از ابتدا، اجرا میشد. چیزی که در نگاه اول خیلی زیبا بنظر میرسید، خیلی زود تبدیل به عنصری آزار دهنده می شد و تمرکز بازدید کننده را از خواندن مطالب دور می کرد.مدیران سایت ها گاهی اوقات فراموش می کنند که طراحی سایت باید پیامی را به سمت بازدید کننده بفرستد که بازخوردی از موضوع سایت باشد و نه بازتابی از میزان توانایی طراح سایت در برنامه نویسی!

آیا طراحی سایت شما باعث آزار بازدیدکننده میشود؟

طراحی سایت به سادگی میتواند آزار دهنده باشد. با این حال تعدادی از مدیران سایت ها با بی توجهی به نکات ساده ای سایت خود را آزار دهنده تر از دیگر سایتها میکنند. نکات زیر راهنمای خوبی برای بررسی آزاردهنده بودن سایت شما می باشد:

استفاده از موسیقی پس زمینه :

موسیقی پس زمینه در صدر آزاردهنده ترین عناصر در طراحی سایت میباشد.  پخش موزیک در هنگام بارگزاری سایت باعث کند شدن اجرای سایت و نارضایتی کاربران و ترک سایت میگردد.

سایز نامناسب فونت ها:

استفاده از فونت های بسیار ریز و، بسیار بزرگ و یا کم بودن فاصله بین خطوط باعث کاهش خوانایی محتوا و کلافه شدن کاربر در زمان مشاهده وب سایت میگردد.

تبلیغات پاپ آپ:

با اینکه میتوان از اجرای بسیاری از تبلیغات پاپ آپ با استفاده از ابزارهایی که روی مرورگرهای نصب میشوند جلوگیری نمود اما بسیاری از مدیران سایتها در طراحی سایت خود از این عنصر آزار دهنده استفاده می کنند که باعث باز شدن تعداد زیادی صفحه بصورت همزمان و سردرگمی کاربر میشود.

موارد بسیار دیگری را که باعث آزار کاربران در طراحی سایت میگردد را میتوان جزو دسته بندی بالا قرار دادهر یک از کاربران سلیقه و نظر متفاوتی در مورد سایتها دارند. هنر برنامه نویسی و طراحی سایت مدیران می باشد که با رعایت اصول و نکات طراحی سایت ، باعث کاهش موارد آزار دهنده در سایت خود شده و رضایت اکثریت کاربران را جلب نماید.

دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا

  •  اصفهان خیابان شیخ صدوق شمالی کوچه 44 پلاک25
  •  021-28429392
  •  031-36681162
  •  info@yaldadigital.com
  •  www.yaldacms.ir

درباره ما

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه شما است تا حضورتان را در دنیای بدون مرز تحت وب، پر رنگ کرده و کسب و کارتان را رونق بخشد. ما بر آنیم که خالق تغییر باشیم، پس با ما حس همسویی با تغیرات را تجربه کنید و در مسیر موفقیت، آسوده خاطر، گام های بلند بردارید.

با ما همراه باشید

طراحی و پیاده سازی توسط : ديجيتال مارکتينگ يلدا