اخبار و مقالات

نقش تصاویر در طراحی سایت

آیا تا کنون به این نکته مهم توجه نموده اید که سهم تصاویر در وب سایت شما چقدر است؟ آیا به این موضوع فکر کرده این که چه میزان از مخاطبین شما با مشاهده تصاویر و عکسهای سایت شما بیننده دائمی شده اند و یا در همان دقایق اولیه وب سایت را ترک کرده اند.

تصاویر در طراحی سایت مهمترین عنصر  میباشند که به صورت کاملا مستقیم در جذابیت و نگه داشتن کاربر در سایت نقش دارد. حتما به خاطر دارید که در زمان کودکی ابتدا تصاویر کتابها را مشاهده میکردیم و سپسبه سراغ متن و محتوای کتاب میرفتیم این الگو در بزرگسالی نیز حفظ شده و کاربران ابتدا تصاویر و ظاهر وب سایت را مشاهده میکنند و سپس به سراغ مطالب میروند از اینرو داشتن تصاویر جذابی که بتواند تا حدی محتوای مطلب را به کاربر برساند لازم و ضروری میباشد.

تاثیر تصاویر در طراحی سایت

تاثیر تصاویر در سئو وب سایت:

در زمان استفاده از تصاویر در طراحی سایت استفاده از  Alt و Title مناسب باعث میگردد که زمانی که کاربران موضوعی را در بخش تصاویر موتورهای جستجو مانند گوگل جستجو میکنند تصاویر وب سایت شما نیز نمایش یابد و به این وسیله کاربران بیشتری جذب وب سایت گردند که این موضوع هم باعث افزایش بازدید و هم باعث افزایش رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو میگردد.

انتخاب تصاویر برای طراحی سایت:

در صورتی که بتوانید برای محتوای و موضوعات سایت خود از تصاویر اختصاصی که توسط عکاس یا خود شما گرفته شده است استفاده نمایید از امتیاز بسیار بالاتری نسبت به دیگر رقیبان که از تصاویر موجود در دیگر سایتها استفاده مینمایند برخوردار خواهید شد. با این کار همچنین به کاربران نشان خواهید داد که برای آنها ارزش قائل هستید و به کیفیت محتوای وب سایت توجه ویژه ای دارید. درصورتی که وب سایتهای برندهای معروف جهانی را بررسی نمایید به این نکته پی خواهید برد که مطالب اصلی خود را با استفاده از تصاویر بیان مینمایند. در کنار موضوعاتی که مطرح شد باید به این نکته توجه نمود که استفاده از تصاویر با حجم بالا در طراحی سایت باعث کاهش سرعت بارگزاری وب سایت میگردد. پس استفاده مناسب از تصاویر با کیفیت و حجم مناسب تاثیر به سزایی در جذب مخاطبان خواهد داشت.

ویژگی های تصویر مناسب برای طراحی سایت:

مهمترین ویژگی یک تصویر خوب در طراحی سایت طراحی سایت استفاده از عکسهایی است که مفهومی را در خود جای داده و کاربر را وادار به تامل برروی آن و فکر کردن در باره مفهوم عکس میکند. استفاده از چهره افراد باعث جذاب تر شدن تصاویر شما میگردد. استفاده از تصویر یک فرد با لبخند در کنار محصول یا خدمات مورد ارائه میتواند کمک بسیار زیادی در جذب مخاطب داشته باشد.

دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا

  •  اصفهان خیابان شیخ صدوق شمالی کوچه 44 پلاک25
  •  021-28429392
  •  031-36681162
  •  info@yaldadigital.com
  •  www.yaldacms.ir

درباره ما

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه شما است تا حضورتان را در دنیای بدون مرز تحت وب، پر رنگ کرده و کسب و کارتان را رونق بخشد. ما بر آنیم که خالق تغییر باشیم، پس با ما حس همسویی با تغیرات را تجربه کنید و در مسیر موفقیت، آسوده خاطر، گام های بلند بردارید.

با ما همراه باشید

طراحی و پیاده سازی توسط : ديجيتال مارکتينگ يلدا