اخبار و مقالات دیجیتال مارکتینگ

�������������� �������������� ����������������

تاریخچه دیجیتال مارکتینگ

در سال 1990 اصطلاح بازاریابی دیجیتالی برای اولین بار مطرح شد ولی پیش از آن در سال ۱۹۸۰ یک گروه به نام SoftAd Group دست به اقدامی مبتکرانه زد و روش های ترفیعی چندین شرکت اتومبیل سازی را تغییر داد و پایه و اساس بازاریابی دیجیتال را بنیاد کرد. این گروه به جای استفاده از بروشورهای تبلیغاتی و مجلات از فلاپی دیسک ها استفاده کرد و طرح جالبی که برای ارائه ی خودرو به مشتریان داشتند این بود که مشتریان قبل از خرید می توانستند به صورت مجازی با خودرو مورد نظر خود رانندگی کنند و از خدمات خودروی انتخابی خود مطلع گردند. 
این امکانات جدید مردم را هر چه بیشتر برای خرید ترقیب می کرد چرا که در روش های سنتی و تبلیغات چاپی چنین امکاناتی برای مخاطب وجود نداشت و کاربران از اینکه می توانستند به صورت مجازی به تست اتومبیل دلخواه خود بپردازند کاملا راضی بودند. چندین سال پس از آن برای برقراری ارتباط موثر با مخاطبان از دیجیتال مارکتینگ استفاده می شد.

تاریخچه دیجیتال مارکتینگ


البته دیجیتال مارکتینگ هم پیچیدگی های خودش را داشت(اصول دیجیتال مارکتینگ) و افراد زیادی به سمت آن گرایش پیدا کردند. رفته رفته در سال 2013 دیجیتال مارکتینگ رشد قابل توجهی پیدا کرد و انقلابی در میان روش های تبلیغاتی ایجاد نمود. رشد پرسرعت رسانه های آنلاین دیجیتالی، افزایش در آمد و کاهش هزینه ها را به ارمغان آورد و درواقع دیجیتال مارکتینگ بازاریابی وب را بسیار آسان و کارآمد نمود.

چرا دیجیتال مارکتینگ

شاید برای خیلی از افراد جای سوال باشد که اصلا چرا باید به جای روش های تبلیغاتی سنتی از روش نوین دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم. در پاسخ باید بگوییم که روند پرسرعت پیشرفت تکنولوژی سبب شده است که افراد امروزه با دسترسی به ابزارهای الکترونیکی هوشمند از جمله موبایل، تبلت کامپیوتر و همچنین وجود شبکه های اجتماعی متنوع به راحتی نیازهای خود را به صورت آنلاین تهیه می کنند و در وقت و هزینه خود صرفه جویی می نمایند.از این رو فروشگاه های اینترنتی متعددی هم به وجود آمده اند که برای استفاده های روزمره و خرید محصولات و خدمات، می توان از آن ها استفاده نمود.

بازاریابی سنتی روش‌هایی همچون تبلیغات با استفاده از بروشور، کاتالوگ، نشریه، روزنامه و سایر نسخه های چاپی است. دیجیتال مارکتینگ در مقابل بازاریابی سنتی قرار می گیرد که طیف گسترده ای از امکانات را در اختیار صاحبان کسب و کار می گذارد. روش هایی مانند طراحی وب سایت ها، بهینه سازی آن ها و بازاریابی در شبکه های اجتماعی، بازاریابی با بهره گیری از محتوای مناسب، بازاریابی موبایلی، تبلیغات بنری، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی ویدیویی و ... را بازاریابی نوین (دیجیتال مارکتینگ) می‌گویند.

البته نمی توان گفت که تبلیغات سنتی باید کاملا حذف شوند و توام بودن ن تبلیغات سنتی و دیجیتالی نیز بسیار اثز بخش است و هر روش برای خودش مزایا و معایبی را به همراه دارد. اما از آنجایی که مزایای دیجیتال مارکتینگ نسبت به روش های سنتی تبلیغاتی بیشتر است باید روی آن وقت بیشتری صرف کرد و برای آن تمرکز و انرزی ویژه ای را به خرج داد.

با وجود کلیه این امکانات بدیهی است که دیگر جایی برای بازاریابی سنتی و خرید فیزیکی وجود ندارد. با توجه به این که امروزه کاربران بیشتر وقت خود را در اینترنت و شبکه های اجتماعی صرف می کنند شما با یک هدف گذاری دقیق و به کارگیری یک استراتژی حساب شده می توانید به سیل عظیمی از مخاطبان و میلیون ها کاربر دسترسی داشته باشید و با توجه به نیاز و سلایق آن ها خدمات و محصولات خودتان را عرضه کرده و به سود بالایی دست یابید. هر بازدید کننده از سایت یا شبکه اجتماعی شما در حکم یک مشتری است.

دیجیتال مارکتینگ در یک نگاه کلی

دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی دیجیتال است که تحت عنوان بازاریابی اینترنتی و یا بازاریابی آنلاین نیز شناخته می شود. از مزایای دیجیتال مارکتینگ دسترسی آسان و هزینه پایین است و همچنین علت کارآمد بودن این روش بازاریابی راحتی در خرید و انتخاب ، مقایسه برند یک شرکت با سایر شرکت ها و بررسی قیمت می باشد.
تیم متخصصان دیجیتال مارکتینگ یلدا با به کارگیری استراتژی های به روز در زمینه دیجیتال مارکتینگ و جایگزینی روش های قدیمی، به کسب و کار شما رنگ و بوی تازه ای می بخشد و شما را همواره یاری می کند تا آینده ای که درانتظار آن هستید پیش چشمان خود ببینید و به موفقیت برسید.
 

امتیازی ثبت نشده است
دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا

  •  اصفهان خیابان شیخ صدوق شمالی کوچه 44 پلاک25
  •  021-28429392
  •  031-36681162
  •  info@yaldadigital.com
  •  www.yaldacms.ir

درباره ما

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه شما است تا حضورتان را در دنیای بدون مرز تحت وب، پر رنگ کرده و کسب و کارتان را رونق بخشد. ما بر آنیم که خالق تغییر باشیم، پس با ما حس همسویی با تغیرات را تجربه کنید و در مسیر موفقیت، آسوده خاطر، گام های بلند بردارید.

با ما همراه باشید

طراحی و پیاده سازی توسط : ديجيتال مارکتينگ يلدا