اخبار و مقالات دیجیتال مارکتینگ

�������� �������������� ����������������

بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) یک راهکار نوین برای موفقیت در کسب و کار و معرفی محصولات و خدمات به بازار پر رقابت امروز می باشد که برای انجام آن باید اصول خاصی را رعایت نمود که از آن تحت عنوان اصول دیجیتال مارکتینگ نام می برند.

اصول دیجیتال مارکتینگ

این سبک نوین بازاریابی به مدیران و فعالان در زمینه کسب و کار آنلاین کمک می کند تا بتوانند با صرف وقت و هزینه کمتر پیشبرد اهدافشان را بهبود بخشند. بازاریابی دیجیتال شاخه های متعددی دارد که به شرح زیر می باشد:

  1. سئو مارکتینگ seo marketing))
  2. ایمیل مارکتینگ email marketing))
  3. بازاریابی شبکه های اجتماعی social media marketing))
  4. بازاریابی محتوا ((content marketing
  5. موبایل مارکتینگ ((mobile marketing

البته تبلیغات گوگل و تبلیغات بنری هم هستند که با کمک آن ها می توان تبلیغات آنلاین انجام داد.

 

سئو مارکتینگ seo marketing))

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، بازه ی گسترده ای دارد و به مجموعه اقداماتی که روی بخش های مختلف یک سایت برای بهینگی و قرار گرفتن در نتایج موتورهای جستجو انجام می گردد سئو گفته می شود. بهینه سازی بر روی کدهای سایت، قالب سایت، تصاویر، محتواها، لینک ها، آدرس سایت و ... انجام می گیرد.

ایمیل مارکتینگ ( email marketing)

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از اصول بازاریابی دیجیتال است و کارشناس دیجیتال مارکتینگ در این روش به ارسال ایمیل انبوه با مضمون اطلاع رسانی به مخاطبان، آموزش به آنان و خوش آمدگویی و... می‌پردازد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که زمان بندی در ارسال خبرنامه‌ها بسیار حائز اهمیت است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی (social media marketing)

بازاریابی شبکه های اجتماعی یک روش ایده آل برای انجام تبلیغات می باشد چرا که شما با کاربران تعامل داشته و به راحتی می توانید از خواست و نظر آن ها مطلع شوید و در ارائه خدمات و محصولات خود آگاهانه تر عمل کنید، همچنین هزینه کمتری را متحمل خواهید شد. برای موفقیت در این شاخه از دیجیتال مارکتینگ باید در اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، گوگل پلاس و... حضوری پررنگ و فعال داشته باشید و روز به روز بر حجم دنبال کننده ای خود بیفزایید. فراموش نکنید که شبکه های اجتماعی باید جذاب و کاربر پسند باشند.

بازاریابی محتوا (content marketing)

می توان گفت مهمترین اصل از اصول بازاریابی دیجیتال، بازاریابی محتوا می باشد. محتواهای خوب باعث جذب مخاطبان به سایت شما و افزایش ترافیک سایت می گردد. محتوا باید همواره دست اول، معتبر و مفید باشد، چراکه اگر محتواهای خوب منتشر کنید مخاطبان برای جستجوهای بعدی و یا مطالعه ی مطالب بعدی شما نیز به سایتتان باز خواهند گشت. در بازاریابی محتوا می توانید از ارائه کتاب های الکترونیکی، اینفوگرافیک ها، محتوا های گرافیکی و ویدئویی نیز استفاده نمایید.

موبایل مارکتینگ (mobile marketing)

ارائه ی اپلیکیشن های متنوع امروزه به شکل چشمگیری رواج یافته است و بازاریابی موبایلی نیز یکی از استراتژی های رسیدن به موفقیت در بازاریابی دیجیتال است. امروزه اکثروبسایت ها ریسپانسیو و موبایل فرندلی هستند و دارا بودن این ویژگی ها به جذب مخاطب بیشتر کمک شایانی می کند.

تبلیغات در گوگل

راه دیگری که برای دیجیتال مارکتینگ وجود دارد استفاده از تبلیغات گوگل است. کمپانی گوگل امکان تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز را برای مالکین وبسایت‌ها فراهم نموده تا بتوانند به نمایش تبلیغات سایتشان در صفحه اول گوگل بپردازند. تبلیغات گوگل کم هزینه و موثر بوده و در زمان نیز صرفه جویی می کند.

همانطور که می دانید گوگل محبوب‌ترین موتور جستجو در میان کاربران است. روزانه چندین میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود کاربران برای انجام هر کاری از قبیل خرید یک کالا، تحقیق و یا آموزش در گوگل به جستجو می پردازند.

زمانی که کاربران می خواهند محصول یا خدمات مورد نیاز خود را سفارش دهند مسلما از صفحه اول گوگل فراتر نخواهند رفت بنابراین شما با استفاده از تبلیغات در گوگل و قرار گرفتن در صفحه اول به احتمال زیاد یکی از گزینه های انتخابی  کاربران خواهید بود. یک روش موثر برای تبلیغ در گوگل استفاده از google adwords است. با استفاده از این روش مشتریان به راحتی شما را پیدا می کنند و بسیار در دسترس و در معرض دیده شدن خواهید بود.

تبلیغات بنری

در میان تمامی روش هایی که تا کنون گفته شد تبلیغات بنری نیز خالی از لطف نبوده و می تواند راهبردی باشد. تبلیغات بنری به شکل های گوناگونی انجام می گیرد که عبارتند از تبلیغات بنری ماهانه، به صورت همکاری در فروش، کلیکی و ... که برای هر یک از آن ها کارشناس دیجیتال مارکتینگ باید زمان زیادی را جهت تحلیل، تعیین و بررسی صرف کند.

در مجموع حضور در دنیای مجازی و اقدام به رعایت اصول دیجیتال مارکتینگ ضامن بقا و موفقیت شرکت ها در کسب و کار است. پیش از این روند پیشرفت شرکت ها با کندی طی می شد و روش های ایجاد اعتبار در میان مخاطبین و مشتریان بسیار محدود بود. کلیه اصول گفته شده برای یک مدیر دیجیتال مارکتینگ به منزله ی ابزارهایی هستند که وی باید برای تجلی موفقیت بکار گیرد و در این راستا باید همراه با تجربه، ذوق، مهارت در فروش، قدرت ارتباطی و ... تلاشی بی وقفه داشته باشد.

 کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال ماکتینگ یلدا همراه شما است تا حضورتان را در دنیای بدون مرز تحت وب، پر رنگ کرده و کسب و کارتان را رونق بخشد و ما بر آنیم که خالق تغییر باشیم پس با ما حس همسویی با تغیرات را تجربه کنید.

کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا با داشتن شناخت کامل در این حوزه می توانند راهنمای شما باشند  تا در مسیر موفقیت، آسوده خاطر، گام های بلند بردارید شما می توانید قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما مشاوره رایگان کنید .

 

 

 

 

 

 

امتیازی ثبت نشده است
دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا

  •  اصفهان خیابان شیخ صدوق شمالی کوچه 44 پلاک25
  •  021-28429392
  •  031-36681162
  •  info@yaldadigital.com
  •  www.yaldacms.ir

درباره ما

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه شما است تا حضورتان را در دنیای بدون مرز تحت وب، پر رنگ کرده و کسب و کارتان را رونق بخشد. ما بر آنیم که خالق تغییر باشیم، پس با ما حس همسویی با تغیرات را تجربه کنید و در مسیر موفقیت، آسوده خاطر، گام های بلند بردارید.

با ما همراه باشید

طراحی و پیاده سازی توسط : ديجيتال مارکتينگ يلدا